Олімпіада SIM-MAK-4

Олімпіада являє собою симуляційні медичні змагання із охопленням основних тренінгових програм.

До участі були запрошені студенти-медики, лікарі-інтерни анестезіологи 1-2 року навчання та лікарі зі стажем до 5-и років – усі, хто цікавляться симуляційним навчанням. Виявили бажання до участі 8 команд:

1. Дніпро
2. Львів
3. Одеса
4. Київ (Охматдит)
5. Київ (Охматдит)
6. Київ (НМУ ім. О.О. Богомольця)
7. Київ (НМАПО імені П.Л. Шупика)
8. Київ (НМАПО імені П.Л. Шупика)

Змагання проходили в 3 тури. Використання високотехнологічних манекенів та симуляційного обладнання дозволило відтворити умови, максимально наближені до реальних.

При відпрацюванні сценарію серцево-легеневої реанімації найсучасніші сенсори та програмне забезпечення видавало результати з урахуванням глибини та частоти компресій, ефективності розправлення грудної клітки, ступеню ефективності масочної вентиляції, а також вірогідності перероздування шлунку при занадто потужних вдихах мішком Амбу.

В фіналі організатори запропонували учасникам дуже незвичний сценарій, коли під час проведення хірургічного втручання втратив свідомість хірург, і допомоги вже потребували два пацієнта. 

Під час фіналу олімпіади, який транслювався в аудиторію, інші команди, які не увійшли до фіналу, мали змогу стати віртуальними співучасниками дійства.

Для зведення до мінімуму елементу упередженості, змагання оцінювали лише іноземні фахівці – Ірина Рибінкіна та Лана Нела (Великобританія), а також Андре Терон (Бельгія).

Переможцем олімпіади стала команда дитячих анестезіологів “Do it fast!” з НДСЛ “Охматдит” (Київ).