Майстер-класи

Всім подобаються майстер-класи!
Чому? Тому, що це найкращий шлях отримати не тільки знання, а й відпрацювати практичні навички. Кожний учасник має змогу власноруч спробувати  ту чи іншу методику. Недивно, що кількість місць на майстер-класи зазвичай обмежена. Щоб встигнути зайняти своє місце, треба після реєстрації зв’язатись з нами та висловити своє бажання взяти участь в будь-якому з представлених нижче майстер-класах.

Виявлення порушень механічних властивостей легень
під час штучної вентиляції легень (ШВЛ)

На майстеркласі будуть змодельовані основні порушення механіки легень та представлено їх візуалізацію на кривих тиску та потоку. Кожен з учасників навчиться діагностувати підвищення резистивного опору дихальних шляхів та зниження комплайнсу як з використанням класичних методів – інспіраторної паузи (плато) так і за показниками, що моніторуються в респіраторах високого класу. Після діагностики порушень учасникам буде запропоновано вибрати оптимальні параметри вентиляції, а потім цей вибір буде обговорено і визначено, що можна було б ще поліпшити.

Бажаючі зможуть на собі випробувати режимі респіраторної підтримки з допомогою лицьової маски, що дасть змогу закріпити отриманні знання на практиці.

 

 

Важкі дихальні шляхи: командний підхід

Проблема “складних” дихальних шляхів є завжди актуальною як для молодих так і для досвідчених анестезіологів. Протягом майстер-класу ми обговоримо необхідність, принципи та своєчасність формування команд для вирішення проблеми важких дихальних шляхів. Також усі учасники матимуть змогу оволодіти практичними навиками відеоларингоскопії, інтубації трахеї за допомогою гнучного фіброскопу, забезпечення хірургічного дихального шляху.

Візуалізація і катетерізація центральних вен
під УЗД контролем

Сучасну анестезіологію та інтенсивну терапію вже складно уявити без УЗ-контрольованих методик. На майстер-класі ви зможете ознайомитись з принципами ультразвукового дослідження, отримати навики візуалізації магістральних судин, навики застосування протоколаFASTта його клінічне значення у повсякденній практиці.

Сучасні аспекти реанімаційних заходів у новонароджених

Реанімація новонароджених залишається непростою і в багатьох випадках непередбачуваною подією. Однією з суттєвих проблем, пов’язаних із спробами реанімації, є погані практичні навички, координація команди та непослідовність знань щодо діючих настанов.

Методологія майстер-класу:
Ознайомлення та практичний практикум основних принципів реанімації новонароджених, зокрема в умовах нестачі сучасного обладнання та медичної підтримки. Теоретичні знання принципу ABCDE у дітей є обов’язковим. Семінар буде містити коротку презентацію з анатомії та фізіології новонародженого, після 4-ступінкового підходу в управлінні дихальними шляхами, оцінки дихання та стискання грудної клітки при роботі з хворою новонародженою дитиною, використовуючи діючі європейські рекомендації.

Результат: Станція надасть огляд практичного виконання рекомендацій щодо реанімації новонародженого та визначить подальші потреби в навчанні кандидатів.

Обговорення: Моделювання симуляції може допомогти молодшому персоналу здобути впевненість та визначити свою роль у реанімаційній групі.

Airway management club (Великобританія)

Практичний та динамічний майстер-клас на англійський мові для початківців з менеджменту дихальних шляхів від Джона Олвуда (Великобританія) Використання сучасних девайсів, протоколів, чеклистів та найкращих підходів ви опануєте за декілька годин. Після нього ви зможете впевнено заінтубувати та зберегти контроль над дихальними шляхами.

Епідуральна анестезія
Майстер-клас з епідуральної анестезії:  діапазон використання, показання та протипоказання, методика виконання.
Учасникам буде надані практичні рекомендації від лікаря, котрий виконав близько 1700 подібних маніпуляцій. Буде зроблено акцент на hands on experience – практичних навичках, з використанням японського манекену. Усі учасники майстер класу зможуть спробувати виконати пункцію епідурального простору з його катетеризацією. Рекомендовано як молодим спеціалістам, так і досвідченим!